Dogfrisbee

Házení létajícího talíře psovi je výbornou hrou, ale i užitečným doplňkovým sportem. Pes se při ní procvičuje v obratnosti a rychlosti a také v aportování. V zahraničí se pořádají už i různé soutěže. U nás se zatím s touto hrou setkáváme v podobě poutavých ukázek pro diváky na výstavách a jiných sportovních akcích.

 

Obrazek


V dogfrisbee existuje mnoho různých disciplín. Ovšem tou nejpopulárnější a divácky nejatraktivnější je freestyle. Podobně jako u jiných sportů, kde se nedá výkon měřit na metry, sekundy nebo jinou přesně definovatelnou jednotku, i u dogfrisbee je hodnocení freestylu velmi subjektivní. Ovšem každý tým zde soutěží především pro radost, takže výsledek není tak důležitý, jako vlastní pocit a to, zda to baví psa...

 

Dogfrisbee je rozšířeno na více kontinentů, do mnoha zemí. Velmi oblíbené je v Japonsku, které je v posledních letech velkou dogfrisbee mocností.

 

V Evropě je tento sport asi nejrozšířenější v Holandsku a v Německu. Dále pak v Belgii, Polsku a v posledních letech se objevují zprávy z Velké Británie, Itálie či Portugalska. Trošku kuriozitkou je dogfrisbee v Číně.

 

V Česku se dogfrisbee teprve rodí a získává první nadšence, kteří si házení diskem oblíbili a našli v něm tu správnou zábavu. V roce 2006 byl založen DiscDog klub České republiky, proběhla dvě víkendová setkání a dokonce i první soutěž. Rok 2007 byl již plnohodnotnou soutěžní sezonou. 

 

Obrazek