Agility tréninky od dubna 2016 s Janou

pro členy Psí školy ARCA  lekce agility budou probíhat pravidelně vždy ve středu a pátek od 17h. Z důvodů přípravy náplně jednotlivých lekcí je potřeba se na lekce hlásit předem Janě (pomocí FB, mailu, SMS). Lekce zatím nejsou děleny na jednotlivé skupiny.

Při nepředvídatelné změně  (např. z důvodu počasí), budou o zrušení/změně informováni pouze nahlášení účastníci. Při plánovaných změnách budou informace na stránkách i FB skupině. Při jakýkoliv problémech (rozbité auto, nemoc psa..) mě můžete kontaktovat darli.mivi@seznam.cz nebo 737 354 776 (raději SMS)                    

 

 


1,   Na trénink přicházím s vyvenčeným ale ne unaveným psem
2,   Po celou dobu mimo vlastního běhu  (tedy i při příchodu) je pes zajištěný (vodítko, přepravka).
3,   Pomáhám při stavění i úklidu překážek
4,   Komunikuji s instruktorem
5,   Bez vědomí instruktora nevstupuji na překážky
6,   Při volném pohybu hlídám, aby se pes nepohyboval mezi překážkami. Volný pohyb je hlavně prostor pro mě a budování vztahu se psem (ale necvičím na překážkách)
7,   Před během psa rozhýbám (minimálně na start doběhnu, potahám se o hračku) po běhu psa vychodím (obejít parkur)
8,   Hlídám, aby pes neznačkoval překážky (v případě "nehody" to zaliji vodou)
9,   Jednotlivé prvky procvičuji i  doma
10, Sebou vždy nosím misku, 3 druhy odměn (2 druhy pamlsků a jednu hračku, nebo 2 hračky a jeden druh pamlsků), vodítko, mám-li tak uvazovací kolík, obuv a oblečení na běhání
11, Háravé feny se mohou výcviku zúčastnit po domluvě s trenérem.
 

Mlaďoši je určena hlavně pejskům či psovodům, kteří s agility začínají. I těm, kteří se chtějí přijít podívat jak takový výcvik vůbec vypadá a s pejskem si to zkusit. Není to však skupina jen začátečníků. Patří sem i pejskové, kteří vzhledem k věku ještě neskákají, nebo skákat teprve začínají. Hlavní náplní této skupiny jsou přípravka na agility (odložení, vysílačky, koordinace pohybu), základy vedení na parkuru, probíhání mezi bočnicemi, tunely a seznámení s jednotlivými agility překážkami. U psů starších jednoho roku, pak skoková gymnastika a zařazení skoček se sníženou výškou do parkuru.

Závodníci zde patří ti, kteří už zvládnou zaběhnout delší sekvence a psovod ví, jak psa na nich vést. Pes skáče plnou výšku a zná jednotlivé překážky. Také zde patří ostřílení závodníci i ti, kteří se na závody pomalu chystají. Hlavní náplní této skupiny je složitější vedení na parkuru a celé parkury, či delší sekvence. Dále pak zlepšování provedení u jednotlivých překážek a skoková gymnastika.